LOGIN
MEDIÁLNI PARTNERI
SME
Rádio_FM
.týždeň
kinema.sk
PARTNERI FESTIVALU
Kimuak
the one minutes
the one minutes Jr.
Stranger Festival
One Minute Film & Video Festival Aarau
FILMINUTE London
VideominutoPop Firenze
pravda Vilnus
ONE MINUTE Toronto
early melons
International Film Festival Bratislava
Stanica
Stanica
1. slovenská filmová databáza
Institut FranÁais
La femis
La femis
NOVÁ SÚŤAŽ
Sme otvorená spoločnosť?
Je tu štvrtý ročník súťaže so zadanou témou Sme otvorená spoločnosť? Táto súťaž umožňuje tvorcom na Slovensku, v Maďarsku a Česku ukázať svoje kreatívne schopnosti a zviditeľniť sa pred domácim aj zahraničným publikom.
Film môžete natočiť na akúkoľvek háklivú spoločenskú tému, ku ktorej máte potrebu vyjadriť sa. Azyl a denník SME, spolu s ďalšími partnermi Open Society Foundation, Rádio_FM a denník Ujszó, Busho Film Festival Budapesť, Népszava, Duna TV a CiliChili.cz Vám v tejto súťaži umožnia povedať cez svoj film to, čo považujete za dôležité.
Najlepšie filmy odmení odborná komisia zostavená z filmových tvorcov a zástupcov médií z troch stredoeurópskych krajín finančnými cenami.
Budeme sa zároveň snažiť, aby Váš film a názor videlo čo najviac ľudí!
Po slávnostnom odpremietaní nominovaných filmov 5. marca 2009 budú na ďalší deň príspevky publikované na 3 významných webových portáloch na Slovensku, Maďarsku a Čechách a vytvorí sa priestor na diskusiu na témy, ktoré práve Vy prinesiete.

ĎAKUJEME ZA VÁŠ NÁZOR. REFLEKTUJME ŽIVOT!
Podmienky súťaže

1. Váš film musí byť v dĺžke 1 minúty, ani kratší, ani dlhší.

2. Musíte si pozorne prečítať a potom pravdivo vyplniť súťažný formulár a poslať ho spolu s reklamou na CD alebo DVD nosiči najneskôr do 21. februára 2009 na adresu: Gregor Multimédia, s.r.o., Panenská 13, 811 03 Bratislava, Slovensko.

3. Film môže byť natočený ako: komédia, dráma, akčný, melodráma, muzikál, horor alebo triler.

4. Film nesmie obsahovať vulgarizmy, ani rasové, či národnostné ataky.

5. Vo svojom filme nesmiete bez povolenia použiť hudbu, na ktorú ste nedostali od autorov povolenie a plne zodpovedáte za prípadné porušenie autorských práv.

6. Každý režisér môže poslať do súťaže maximálne 3 filmy.

7. Filmy bude hodnotiť odborná komisia zložená z filmových tvorcov: Prof. Zuzana Gindl-Tatárová, PhD. (scenáristka a dramaturgička, SK), Vladimír Michálek (režisér, CZ), Radim Hladík jr. (majster zvuku, CZ), Asen Šopov (kameraman, CZ), Csaba Bollók (režisér, HU), Géza M. Tóth (režisér, HU), Tamás Gábeli (riaditeľ festivalu BuSho, HU), Juraj Johanides (režisér, SK), Maroš Hečko (scenárista, SK), Doc.PhDr Martin Ciel, PhD (filmový kritik, SK), Martin Čorej (TV SME, SK), prísediaci poroty Pavel Zvolenský (koordinátor Azyl Festivalu v CZ ), zástupcov Busho Festival Budapesť a všetkých médií zapojených do súťaže. Rozhodnutie poroty o nominovaných filmoch bude konečné a nedá sa voči nemu odvolať.

8. Ceny do súťaže poskytol denník SME a Open Society Found
    1. cena 100 000 Sk (3 319,39 €)
    2. cena 10 000 Sk (331,94 €)
    3. cena 10 000 Sk (331,94 €)

9. Najlepšie reklamy budú premietnuté na otvorení Festivalu Azyl 2008, ktoré sa uskutoční na začiatku marca 2009.

10. Film musí byť poslaný v jednom z nasledujúcich formátov: avi, mov alebo DVD video (PAL) v rozlíšení 768x576 alebo 720x576 pixlov na 72 dpi, nekompresné alebo dv-pal kompresia, 25 políčok za sekundu, 48kh zvuk. Ak sa vo filme nachádzajú dialógy, je potrebné priložiť zvlášť dialógovú listinu, prípadne anglické titulky.


Nominácie budú oficiálne vyhlásené 5. marca 2009.
Všetky nominované spoty odpremietame na Audiovizuálnom festivale Azyl, ktorý sa uskutoční na začiatku marca 2009 v presnejšie určenom kine v Bratislave.
Predchádzajúca súťaž
Sme ženy, sme muži
Komisia vybrala 30 minútových Reklám na život: Sme ženy, sme muži a určila ich poradie na základe nápadu, jeho spracovania a vystihnutia zadanej témy.
Rozhodovanie prebehlo dňa 26. februára 2008, prvé miesto bolo ocenené sumou 100 000 Sk, druhé a tretie po 10 000 Sk. Ďakujeme všetkým za účasť.