LOGIN
MEDIÁLNI PARTNERI
SME
Rádio_FM
kinema.sk
festivaly.sk
jetotak.sk
.týždeň
PARTNERI FESTIVALU
Visegrad Fund
International Film Festival Bratislava
Maďarskú inštitút
Kimuak
the one minutes
the one minutes Jr.
Stranger Festival
One Minute Film & Video Festival Aarau
FILMINUTE London
VideominutoPop Firenze
pravda Vilnus
ONE MINUTE Toronto
early melons
Stanica
Anča Fest
1. slovenská filmová databáza
Institut FranÁais
La femis
La femis
Slávnostné odovzdávanie cien filmového festivalu AZYL 2009

Dňa 29.11.2008 o 17.30 hod sa v Auparku konalo slávnostné uzatvorenie festivalu Azyl 2009 spolu s odovzdávaním cien za najúspešnejšie filmy a ich premietaním. Program bol zostavený z 20 minútových a 20 päť minútových filmov, a 5 filmov zo súťaže NeOXIDuj! v ktorých bolo zastúpených 18 európskych krajín. Videli ste zaujímavé hrané, animované, dokumentárne a experimentálne filmy s rozličnými témami. Premietanie uviedol umelecký riaditeľ Mathieu Darras a ceny odovzdávali britský veľvyslanec Michael J. Roberts, zástupca AV Systems Ján Kavoň a riaditeľ tv.sme Martin Čorej. Master of Ceremony bol Martin Hasák. Výber najlepších slovenských príspevkov bude premietaný aj na 12 svetových festivaloch minútového filmu, včítane Toronta, Aarau, Ria de Janiero, Amsterdamu a Florencie.
Všetkým účastníkom ďakujeme a tešíme sa na nové filmy v novovom ročníku súťaže.

Slávnostné odovzdávanie cien filmového festivalu AZYL 2008

Dňa 30.11.2008 o 20.00 hod sa v Auparku konalo slávnostné uzatvorenie festivalu Azyl 2008 spolu s odovzdávaním cien za najúspešnejšie filmy a ich premietaním. Program bol zostavený z 25 minútových a 25 päť minútových filmov, v ktorých bolo zastúpených 14 európskych krajín. Videli ste zaujímavé hrané, animované, dokumentárne a experimentálne filmy s rozličnými témami. Výber najlepších slovenských príspevkov bude premietaný aj na 12 svetových festivaloch minútového filmu, včítane Toronta, Aarau, Ria de Janiero, Amsterdamu a Florencie.
Všetkým účastníkom ďakujeme a tešíme sa na nové filmy v novovom ročníku súťaže.

Slávnostné otvorenie filmového festivalu AZYL 2008

Dňa 28.2. až 1.3. prebehlo otvorenie festivalu Azyl 2008 v kine Tatra s medzinárodnou a domácou sekciou. Diváci počas týchto troch dní videli 70 minútových, 10 krátkometrážných filmov, hodinový blok videodenníkov a dve premiéry mladých slovenských režisérov Milana Baloga a Daniela Riháka. Novinkami tohto ročníka sú videodenníky z hudobníckeho workshopu 4x4 a alternatívnej hudobnej stanice Radio_FM.
Všetkým súťažiacim v tomto roku želáme veľa kreatívnych nápadov.