LOGIN
MEDIÁLNI PARTNERI
SME
Rádio_FM
kinema.sk
festivaly.sk
jetotak.sk
.týždeň
PARTNERI FESTIVALU
Visegrad Fund
International Film Festival Bratislava
Maďarskú inštitút
Kimuak
the one minutes
the one minutes Jr.
Stranger Festival
One Minute Film & Video Festival Aarau
FILMINUTE London
VideominutoPop Firenze
pravda Vilnus
ONE MINUTE Toronto
early melons
Stanica
Anča Fest
1. slovenská filmová databáza
Institut FranÁais
La femis
La femis
Stranger Festival
theoneminuteJr.

Natoč svoj minútový film a odleť do Amsterdamu!!

1. až 5. júl (streda-nedeľa) Stanica Žilina-ZáriečieTento rok opäť, tak ako posledné dva roky môžete stráviť päť dní natáčaním svojich jednominutových filmov na Stanici Žilina-Zariečie. Lektorské zloženie tentkrát okrem osvedčenej trojky Peter Snadík/fotograf, Peter Kotrha/kameraman, strihač a Adam Hanuljak/režisér obohatí Maroš Hečko/zakladateľ Azylu a daľší hostia.

Natoč svoj minútový film a možno to bude práve on, ktorý sa dostane do výberu a pocestuješ s ním na oktobrový Stranger Festival v Amsterdame. Na poslednom ročníku boli naši účastníci nominovaný vo viacerých kategóriach a Peter Vodička vyhral prvú cenu nielen v Amsterdame, ale osobne si bol prevziať cenu za svoj film aj na video festival do Tokia.

Ako sa prihlásiť, čo k tomu potrebuješ? Vek 15-25 rokov a najneskôr do 26. júna poslať svoj kontakt na petersnadik@gmail.com

TheOneMinutesJRworkshopy a jednominútové videá najmladších autorov

TheOneMinutesJR, mladší brat TheOneMinutes, je network organizácií po celej Európe zameraných na mladých ľudí do 20 rokov, ktorí majú chuť točiť a vypovedať svoj príbeh či názor na formáte 1-minútového videa. Okrem stránky www.theoneminutesjr.org, kde dnes nájdete viac než 1500 jednominútových filmov z celého sveta a kde môžete do súťaže poslať aj ten svoj, organizuje každý rok desiatky workshopov, kde sa písať scenáre, nakrúcať a strihať môžete naučiť. Na Slovensku je partnerom a organizátorom workshopov kultúrne centrum Stanica Žilina-Záriečie s pomocou mladých filmárov Petra Snadíka, Adama Hanuljaka a Petra Kotrhu z VŠVU a VŠMU a podporou Azylu. Počas piatich dní máte možnosť vyskúšať si profesionálnu techniku, napísať a natočiť svoj prvý film, to všetko vďaka podpore od European Cultural Foundation, UNICEF-u, TheOneMinutesJR a MacZone.sk bezplatne.

Viac info: www.strangerfestival.com, Peter Snadík, petersnadik@inmail.sk, 0907353287