LOGIN
MEDIÁLNI PARTNERI
SME
Rádio_FM
kinema.sk
festivaly.sk
jetotak.sk
.týždeň
PARTNERI FESTIVALU
Visegrad Fund
International Film Festival Bratislava
Maďarskú inštitút
Kimuak
the one minutes
the one minutes Jr.
Stranger Festival
One Minute Film & Video Festival Aarau
FILMINUTE London
VideominutoPop Firenze
pravda Vilnus
ONE MINUTE Toronto
early melons
Stanica
Anča Fest
1. slovenská filmová databáza
Institut FranÁais
La femis
La femis
Slávnostné odovzdávanie cien AZYL 2008

Záver sútaže AZYL 2008 je tu!

všetkým milovníkom filmu a krátkometrážneho zvlášť by sme radi dali na známosť, že dňa 30.11.2008 o 20.00 hod sa v Auparku uskutoční Slávnostný ceremoniál spojený s odovzdávaním cien a premietnutím nominovaných filmov, ktorý prebehne v rámci Medzinárodného filmového festivalu Bratislava.

Program je zostavený z 25 minútových a 25 päť minútových filmov, v ktorých je zastúpených 14 európskych krajín. Uvidíte zaujímavé hrané, animované, dokumentárne a experimentálne filmy s rozličnými témami. Výber najlepších slovenských príspevkov bude premietaný aj na 12 svetových festivaloch minútového filmu, včítane Toronta, Aarau, Ria de Janiero, Amsterdamu a Florencie.

Súťaž prebiehala počas troch mesiacov od septembra do konca novembra 2008 a okrem odbornej komisie mohla hlasovať aj verejnosť na stránkach denníka SME. Ceny od spoločnosti APPLE a divácka cena denníka SME budú odovzdané po odpremietaní filmov.

Po uzavretí súťaže AZYL 2008 vyhlásime na záver Slávnostného večera novú súťaž na minútový film Reklama na život: Sme otvorená spoločnosť? Táto súťaž bude prebiehať v čase od 1.12. 2008 do 21.2.2009. Vyhlásenie výsledkov bude 1.3.2009 za účasti medzinárodnej poroty, v ktorej nebudú chýbať ani známy filmový tvorcovia zo Slovenska, čiech a Maďarska.

Program festivalu najdete na tu... Lístok sa dá zakúpiť v podkladni aj tesne pred začiatkom predstavenia. Tešíme sa na Vašu účasť.