LOGIN
MEDIÁLNI PARTNERI
SME
Rádio_FM
kinema.sk
festivaly.sk
jetotak.sk
.týždeň
PARTNERI FESTIVALU
Visegrad Fund
International Film Festival Bratislava
Maďarskú inštitút
Kimuak
the one minutes
the one minutes Jr.
Stranger Festival
One Minute Film & Video Festival Aarau
FILMINUTE London
VideominutoPop Firenze
pravda Vilnus
ONE MINUTE Toronto
early melons
Stanica
Anča Fest
1. slovenská filmová databáza
Institut FranÁais
La femis
La femis
NOVÁ SÚŤAŽ
Sme 20 rokov slobodní?
festivaly.sk
jetotak.sk
Maďarskú inštitút
Švihaj Šuhaj
Je tu piaty ročník súťaže so zadanou témou Sme 20 rokov slobodní? Táto súťaž umožňuje tvorcom na Slovensku, v Maďarsku a Česku ukázať svoje kreatívne schopnosti a zviditeľniť sa pred domácim aj zahraničným publikom.
Film môžete natočiť na akúkoľvek háklivú spoločenskú tému, ku ktorej máte potrebu vyjadriť sa. Azyl a Nadácia Otvorenej Spoločnosti, spolu s ďalšími partnermi denník SME, Rádio_FM, Radio 1 a CiliChili.cz Vám v tejto súťaži umožnia povedať cez svoj film to, čo považujete za dôležité.
Najlepšie filmy odmení odborná komisia zostavená z filmových tvorcov a zástupcov médií z troch stredoeurópskych krajín finančnými cenami.
Budeme sa zároveň snažiť, aby Váš film a názor videlo čo najviac ľudí!
Po slávnostnom odpremietaní nominovaných filmov v apríli 2010 budú na ďalší deň príspevky publikované na 3 významných webových portáloch na Slovensku, Maďarsku a Čechách a vytvorí sa priestor na diskusiu na témy, ktoré práve Vy prinesiete.

ĎAKUJEME ZA VÁŠ NÁZOR. REFLEKTUJME ŽIVOT!
Workshop
Prešov: 26.2 - 2.3. 2010
Šanca pre tých, ktorí chcú ukázať, čo v nich je: Workshop minútových filmov na tému Sme 20 rokov slobodní?

1. 5 dní s profesionálnymi filmármi

2. K dispozícii dostanete kamery a vytvoria sa Vám podmienky na natočenie a postrihanie Vášho príbehu

3. Účastníci workshopu môžu byť aj amatéri, ktorí ešte žiaden film nenatočili

4. Workshop je zdarma, nemusíte nič platiť

5. Film, ktorý na workshope natočíte, bude automaticky zaradený do súťaže minútových filmov Reklama na život: Sme otvorená spoločnosť?

6. Filmy budú propagované na stránke festivalu AZYL

7. 10 filmov z národnej súťaže postúpi do medzinárodného kola

8. Najlepší film získa 3 000 EUR!

9. 30 nominovaných filmov bude prihlásených na festivaly v Londýne, Amsterdame, Florencii, Aarau a ďalších

8 festivaloch 10. Nominované filmy vyjdú na DVD kompilácii AZYL 2010

Krátky námet (1-3 vety) posielajte na mail: azylpresov@gmail.com

Najzaujímavejšie námety vyberieme a 15-20 z vás sa budú môcť tohto workshopu zúčastniť.Názory na tému
Sloboda
Podmienky súťaže

1. Váš film musí byť v dĺžke 1 minúty, ani kratší, ani dlhší.

2. Musíte si pozorne prečítať a potom pravdivo vyplniť súťažný formulár a poslať ho spolu s reklamou na CD alebo DVD nosiči najneskôr do 21. marca 2010 na adresu: Gregor Multimédia, s.r.o., Panenská 13, 811 03 Bratislava, Slovensko.

3. Film môže byť natočený ako: komédia, dráma, akčný, melodráma, muzikál, horor alebo triler.

4. Film nesmie obsahovať vulgarizmy, ani rasové, či národnostné ataky.

5. Vo svojom filme nesmiete bez povolenia použiť hudbu, na ktorú ste nedostali od autorov povolenie a plne zodpovedáte za prípadné porušenie autorských práv.

6. Každý režisér môže poslať do súťaže maximálne 3 filmy.

7. Filmy bude hodnotiť odborná komisia zložená z filmových tvorcov: Prof. Zuzana Gindl-Tatárová, PhD. (scenáristka a dramaturgička, SK), Richard Řeřicha (kameraman, CZ), Radim Hladík jr. (majster zvuku, CZ), Asen Šopov (kameraman, CZ), Csaba Bollók (režisér, HU), Géza M. Tóth (režisér, HU), Tamás Gábeli (riaditeľ festivalu BuSho, HU), Juraj Johanides (režisér, SK), Maroš Hečko (scenárista, SK), Doc.PhDr Martin Ciel, PhD (filmový kritik, SK), Martin Čorej (TV SME, SK), prísediaci poroty Pavel Zvolenský (koordinátor Azyl Festivalu v CZ ), zástupcov Busho Festival Budapesť a všetkých médií zapojených do súťaže. Rozhodnutie poroty o nominovaných filmoch bude konečné a nedá sa voči nemu odvolať.

8. Ceny do súťaže poskytla Nadácia Otvorenej Spoločnosti
    1. cena 3 000 €
    2. cena 300 €
    3. cena 300 €

9. Najlepšie reklamy budú premietnuté na otvorení Festivalu Azyl 2010, ktoré sa uskutoční na začiatku marca 2010.

10. Film musí byť poslaný v jednom z nasledujúcich formátov: avi, mov alebo DVD video (PAL) v rozlíšení 768x576 alebo 720x576 pixlov na 72 dpi, nekompresné alebo dv-pal kompresia, 25 políčok za sekundu, 48kh zvuk. Ak sa vo filme nachádzajú dialógy, je potrebné priložiť zvlášť dialógovú listinu, prípadne anglické titulky.


Nominácie budú oficiálne vyhlásené v marci 2010.
Všetky nominované spoty odpremietame na Audiovizuálnom festivale Azyl, ktorý sa uskutoční na začiatku apríla 2010 v presnejšie určenom kine v Bratislave.
FINÁLNE PORADIE SÚŤAŽE
Sme otvorená spoločnosť?
4. ročník súťaže Reklama na život: Sme otvorená spoločnosť? sa uzavrel v bývalom kine Pohraničník 2. marca večer. Pätnásťčlenná porota zo Slovenska, Čiech a Maďarska ohodnotila filmy tak, že po sčítaní bodov sa ocitli až 2 filmy na prvom mieste a 2 filmy na treťom mieste! Témy, ktoré režiséri otvorili, sa dotýkajú mnohých spoločenských problémov: korupcia, asistovaná smrť, jazykové bariéry, maďarsko-slovenské vzťahy, strata identity vďaka internetu, neadekvátna starostlivosť o starých ľudí, vulgarita a arogancia. Lokálne témy, ako napríklad socha Krista v Prešove alebo bratislavská stanica, zaujímavým spôsobom nabádajú k dialógu o týchto problémoch. Začnime diskutovať, otvorme dialóg. Ďakujeme za Váš názor.

VÝBER Z PRIHLÁSENÝCH FILMOV V SÚŤAŽI
Sme otvorená spoločnosť?
Festival Azyl pre Vás pripravil výber 30 filmov zo súťaže Reklama na život: Sme otvorená spoločnosť? Po finálových nomináciách si môžte pozrieť aj ďalšie príspevky. Súťaž mala vysokú úroveň a veríme, že tých, ktorí sa do nominácií nedostali, prezentácia ich filmov povzbudí v ďalšej tvorbe. Tešíme sa na Vaše filmy v novom ročníku AZYL 2009!